I Tanrı Varlığının Yeni Alanı I Değerli Kutsama Töreni I UslandırmaTöreni I Ayrılma Süreci I
 IKutsamayı nasıl alabilirim? I Kutsamaya Davet I Kutsamaya Katılım Formu IAna Sayfa I E-Posta I 

Evlilik Kutsaması

Tanrı Varlığının Yeni Alanı 

 
 
Sayın Sun Myung Moon ve eşi Hak Ja Han Moon tarafından verilen Kutsama sayesinde Tanrı dünyada kendi varlığının yeni sahalarını açıyor.

Tanrı’nın gerçek sevgisi, çocukların ebeveynlerine duyduğu sevgi, kardeşlik sevgisi, eşler arasında paylaşılan sevgi ve de anne-babaların çocuklarına duydukları sevgi aracılığı ile her aileye girebilir. Bu saydığımız sevgiler, kalbin dört büyük sevgi sahasıdır.

Tanrı’nın gücü kutsal kitaplarda da bahsedildiği gibi, büyük baba-anne sevgisi, ebeveynlerin sevgisi, çocukların sevgisi aracılığıyla aileye girebilir. “Seçkin ailenin dünyası” demek insanlığın bir büyük aile olarak fertleri olacağımız yer anlamına gelmektedir. İnsanlık ailesinde herkes, kral ve kraliçe, prens ve prenses saygınlığında olacaktır.

Bu, ailedeki gerçek sonsuz sevgidir. Kutsama sayesinde bütün tarih boyunca insanlık ailesini kirleten, yanlışa merkezli sevgiyi (özellikle: zina, evlilik dışı cinsel ilişkiler,homoseksüellik) terk ettiğimizi ve Tanrı ile birlikte gerçek sevgi dünyasının kurulması için çalışacağımızı bildiririz. Sizin, hesabınıza, Tanrıya verdiğiniz bu bağlılıkla evliliğiniz sonsuz evlilik, yani ruhsal dünyada da yeryüzünde olduğu kadar gerçek olacaktır. Nikah töreni sizin:
 
 

Kutsamanın Açıklanması

Kutsamanın beş basamağı bulunmaktadır. Bu basamakların her birinin kendi amacı ve anlamı  bulunmaktadır. Her bir adımı anlamamız ve değerini takdir etmemiz önemlidir.
Evlilik Kutsaması

Evliliğin Ruhsal Kutsaması
Değerli Kutsama Töreni

 
Kutsama töreni, sade, bir o kadar da güzel bir törendir. Nişanlı çiftler için evlilik törenidir. Halihazırda evli olanlar için evliliklerini ve ailelerini Tanrıya  adama törenidir.

Tören birkaç geleneksel öğeleri barındırır. Bir tanesi Kutsal Su’yun serpiştirilmesidir. Bu, Kutsanmış çiftler olarak, karı ve kocanın birlikteliğinin canlanması, yenilenmesini temsil eder. Daha sonra, yeminlerin söylenmesine sıra gelir. Burada, çiftler ebedi karı-koca olarak Tanrının yaratmadaki idealini tamamlamak, çocuklarını Tanrı iradesine göre yetiştirmek, ve dünya insanlarını Tanrının sevdiği gibi sevmek üzere söz verirler. Sonunda, töreni yöneten kişi dua eder ve katılanları Tanrının ideal ve sonsuz kutsamasını alan karı ve koca olarak  ilan eder.
Evlilik Kutsaması

Yeni Bir Hayata Başlamak
 Arınma Töreni

 
 
Uslandırma töreni, kadınlar ve erkekler arasındaki günahı arındırmak, temizlemek için bir temel oluşturur. Kadın-erkek ilişkisinde,  herkes az yada çok, hata yapmıştır. Bu törende, eşler Tanrıyı temsil eden bir pozisyonda birbirlerini üçer kez (sembolik olarak) uslandırmak amacıyla ıslah ederler. Bu basit görülen hareket Tanrının bağışlama ve merhamet kapısını bize açacaktır. Aynı zamanda çiftlerin karşılıklı birbirlerini arındırıp ve bağışlamaları için bir fırsat olacaktır. Bu, saf sevgiyi yaşayacağımız yeni bir hayata başlamamızı sağlayacaktır.


Evlilik Kutsaması
Teşekkür 
Ayrılma Süreci

 
Kutsama töreninin ardından gelen kırk günlük süre, her çift için anlamlı bir süredir. Her dindeki kutsal insanların yapmış oldukları kırk günlük oruç gibi, kutsamayı alan çiftler de bu kırk günlük süreyi cinsellikten kaçınma süreci olarak sunmak durumundalar.

Birçok çift Ayrılma Süresinin, yenilenme ve değişim sürecinde çok önemli bir adım olduğunu yaşadıkları deneyimlerinden anlamışlardır. Cinsellikten kaçınma her dinin saygı duyulan bir geleneğidir. Ruhsal düzeyde, bütün problemler bu süre içerisinde çözülür. Dahası, ayrılma periyodundan sonra cinselliğin kendisi de kutsallıkta yeni bir boyut kazanır.


Evlilik Kutsaması
Kutsamayı nasıl alabilirim?

 
Kutsama her ırk, millet ve dine açıktır. Evli çiftler için, sadece Kutsama da sözü edilen yeminlerin iyice anlaşılması ve doğrulanması istenir. Nişanlı ya da bekarlarda, daha önce cinsel ilişki yaşanmamışlık aranır. Bakir veya bakire olmayanlarda cinsellikten kaçınma, Kutsama formunu doldurduktan sonra başlar ve Kutsamaya kadar devam eder. Uygun görülen bekarlar bay ve bayan Moon’un kendilerine eş seçmeleri için başvuruda bulunabilirler. Diğerleri ise eşlerini, kendi toplumlarından, veya inançlarından seçebilirler.

Sun Myung Moon ve eşi Hak Ja Han Moon,  Kutsamayı 1995’te 360.000 çift ile, dünya çapında ve Global bir biçimde  vermişlerdir. Ekim 1997 de, 40 milyon çifte bu Kutsama verilmiştir. Ayrıca, 1998’in  Haziranında  New York ta düzenlenen törenle tüm dünyadan 120 milyon çift kutsama almıştır. Ve 1999 yılında daha büyük bir sayıya kutsama verilecektir.

Kutsama, iyi bir vicdana sahip her insan, ırk, din ve millet için evrensel bir deneyimdir. Kutsanmış çiftler topluluğu Dünya Barışı ve Birliği için Aile Federasyonu ile birlikte büyümektedir. Bu Federasyon, 1994’te kurulmuş olup,  kutsamayı düşünen ve bu kutsamayı alan çiftlerin oluşturduğu hiçbir mezhebe ait olmayan bir özellik taşır.
Evlilik Kutsaması

Herkes Evlilik Kutsamasına Davetlidir

400.Milyon çift ile birlikte
2000' Kutsaması İçin Hazırlanalım!

Sizlerde, Evlilik Kutsamasına katılmaya davetlisiniz. Yaşamınız canlanacak. Kendinize ve başkalarına karşı daha büyük bir sevgi potansiyeliniz olacak. Tanrı’nın içinize nüfuz eden sevgisini hissedeceksiniz. Sevgi tabiatınızdan dolayı diğerleri sizden etkilenecektir. Sevgiyi içinizde ve dışarıda hissettikçe, zorlukları ve mücadeleleri aşmanız daha kolay olacaktır. Kendinize güveniniz artacak ve "Hayat yaşamaya değer" olacaktır!

 
 
 

  E- mail’ leşmek istermisiniz


Kararınızı verdiyseniz şimdi size en uygun olan Kutsamaya Katılım Formu'nu download edip doldurduktan ve formda belirtilen ebatta en son çekilmiş olduğunuz fotoğrafınızıda ekledikten sonra PK 65  81080  Göztepe - İSTANBUL  adresine Aps ile gönderebilirsiniz.

Bekarlar için başvuru formuna ekleyecekleri 1 adet vesikalık fotoğrafın yanısıra, aynı fotoğrafın 20x25 cm olanı ve boydan çekilmiş pozlarını form ile birlikte belirtilen adrese APS ile göndermeleri bildirilir.

Daha fazla bilgi almak için bize yazın: ffwputr@yahoo.com
Tebrikler ve başarılar.

Evliler için form
Bekarlar için form (dul olanlar içinde geçerli)
Nişanlılar için form
 


 I Başa dön I Ana Sayfa I E-Posta I Seyir I
 

Copyright © 1998 DÜNYA BARIŞI İÇİN AİLE FEDERASYONU VE BİRLİK. All rights reserved.