I Ana Sayfa I E-PostaI

 
 
 
Kajong  Mengse
"Aile Bütünlüğü and'ı"

 

1. Gerçek sevgiye merkezli aileler olarak; öz vatanımızı aramaya, Allah’ın sevgi egemenliğini ve yaradılışın asıl idealini hem cennette hemde yeryüzünde gerçekleştirmeye and içeriz.

2. Gerçek sevgiye merkezli aileler olarak; Allah’a ve Gerçek Ebeveynlere katılarak cennet ve yeri temsil edip onların merkezi olarak ailede iyi bir evlat, milletimize iyi bir vatandaş, dünyada ermişler, cennet ve yerde kutsal oğullar ve kızlar olmaya and içeriz.

3. Gerçek sevgiye merkezli aileler olarak; dört yüce gönül sahasını, üç büyük egemenliği ve asal aile sahasını mükemmelleştirmeye and içeriz.

4. Gerçek sevgiye merkezli aileler olarak; dünyanın özgürlük, barış, birlik ve mutluluğunu mükemmelleştirmeye, cenneti ve yeri içine alarak Allah’ın, “yaradılış ideali” olan evrensel aileyi kurmaya and içeriz.

5. Gerçek sevgiye merkezli aileler olarak; özne ve nesne bütünlüğü içinde olan ruhsal ve fiziksel alemlerin birleşmeleri uğruna hergün uğraş vereceğimize and içeriz.

6. Gerçek sevgiye merkezli aileler olarak; Allah’ın  ve Gerçek Ebeveynlerin tecellileri olup, cennetin  iyi şansını harekete geçirip, bu iyi şansı çevremizdekilere de veren aileyi mükemmelleştirmeye and içeriz.

7. Gerçek sevgiye merkezli aileler olarak; başkaları uğruna yaşayıp, orijinal soya bağlı olan gönül kültürü dünyasını mükemmelleştirmeye and içeriz.

8. Gerçek sevgiye merkezli aileler olarak; hoşgörü ve serbestlik sahasını hem yeryüzünde hemde göklerde, Allahın sevgi egemenliği uğruna tamamlamaya, mutlak iman, mutlak sevgi ve mutlak itaat vasıtasıyla gerçekleşeceğine inandığımız, Allah ve insanlığın sevgi dolu ideal birlik ve beraberliğini, girmiş bulunduğumuz tamamlanmış ahit çağında oluşturmaya and içeriz.
 I Başa dön I Ana Sayfa I E-PostaI